Osiągnięcia uczniów PSM I i II stopnia L. Różyckiego w Gliwicach

w roku szkolnym 2020/2021

  

  • XXVIII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu w Suchaczewie- tytuł laureata dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Joanna Wójcik
  • Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Gloria Artis w Wiedniu -I nagroda dla Justyny Liber, nauczyciel: Adam Zając, I nagroda dla Jana Baranowskiego, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, I nagroda dla Daniela Oktawiana Piotrowskiego, nauczyciel: Grażyna Bollin, wyróżnienie za akompaniament dla  Aleksandry Kielar-Machury, II nagroda dla Radosława Garbiec, nauczyciel: Marcin Kusz
  • II Międzynarodowy konkurs online dla zespołów, solistów grających na instrumentach dętych i perkusji na Ukrainie – I miejsce w kategorii solo dla Tomasza Knebel i II miejsce w kategorii solo dla Adama Dudy,nauczyciel: Artur Kulka
  • XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz-online” w Sanoku –dyplom złotego wirtuoza dla Kacpra Dulęby, nauczyciel: Katarzyna Pypno
  • IV Międzynarodowy Konkurs Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA w Katowicach- II nagroda oraz nagroda specjalna Dyrektora Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie prof. dr hab. Marty Wierzbieniec (udział w koncercie kameralnym) dla Daniela Oktawiana Piotrowskiego, nauczyciel: Grażyna Bollin,  III nagroda dla Jana Baranowskiego, nauczyciel: Magdalena Spytek – Stankiewicz. Nagrodę specjalną dla wyróżniającego się pianisty otrzymała p. Marta Staszczyszyn-Żak
  • II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów – Toronto 2021 – III nagroda dlaRadosława Garbca, nauczyciel: Marcin Kusz
  • I Międzynarodowy Konkurs fortepianowy online – III miejsce dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Joanna Wójcik
  • Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Bella Voce” w Busko-Zdroju – III miejsce dla Daniela Oktawiana Piotrowskiego, nauczyciel: Grażyna Bollin
  • Konkurs Wiolonczelowy online w Republice Czeskiej – wyróżnienie dla Radosława Garbiec, nauczyciel: Marcin Kusz
  • IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Kielcach –
    W grupie pierwszej (uczniowie klas 1-2): I nagroda oraz nagroda specjalna im. Krystyny Jamroz za najlepsze wykonanie pieśni polskiego kompozytora dla Jana Baranowskiego, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, wyróżnienie dla Klary Baron, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz. W grupie drugiej (uczniowie klas 3-4): II nagroda dla Daniela Oktawiana Piotrowskiego, nauczyciel: Grażyna Bollin, wyróżnienie dla Klaudyny Siwek, nauczyciel: Joanna Wojnowska, wyróżnienie dla Marcina Konopackiego, nauczyciel: Jan Ballarin
  • Konkurs na esej CEA – tytuł laureata dla Grzegorza Jurkiewicza
  • V Ogólnopolski Konkurs dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach Festiwalu FORTE – dyplom laureata dla Radosława Garbiec, nauczyciel: Marcin Kusz
  • IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny Im. Zdzisława Skwary w Mławie-I miejsce dla Jana Baranowskiego, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz
  • IV Ogólnopolski Konkurs dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, gitarzystów i zespołów kameralnych w ramach Festiwalu w Barokowym Styludyplom laureata dla Justyny Liber, nauczyciel: Adam Zając, dyplom wyróżnienia dla Marty Rogali-Rojek, nauczyciel: Dariusz Jakubczyk, wyróżnienie dla Natalia Oczko, nauczyciel: Ewa Zając. Wyróżnienie za akompaniament dla Krzysztofa Minora
  • XIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach – I nagroda dla Jana Baranowskiego, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, I nagroda dla Daniela Oktawiana Piotrowskiego, nauczyciel: Grażyna Bollin, II nagroda dla Marcina Konopackiego, nauczyciel: Jan Ballarin, III nagroda dla Kacpra Godziek, nauczyciel: Jan Ballarin,Wyróżnienia dla Bartłomieja Maślanki, nauczyciel: Grażyna Bollin, Wyróżnienie dla Alicji Wojnowskiej, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz. Wyróżnienia za akompaniament dla Marty Staszczyszyn-Żak i  Grzegorza Machury. Nagrody ufundowane przez Fundację  Wspierania Młodych Talentów Muzycznych  „Młodzi Muzycy” zostały przyznane laureatom I nagrody: Janowi Baranowskiemu i  Danielowi Oktawianowi Piotrowskiemu.
  • XXVI Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy- I nagroda dla Radosława Garbiec, nauczyciel: Marcin Kusz, wyróżnienie za akompaniament dla Krzysztofa Minora
  • XV Ogólnopolski Konkurs  Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle – II nagroda dla Macieja Panasiewicza, nauczyciel: Joanna Wójcik, III nagroda dla  Jakuba Gorki, nauczyciel: Joanna Wójcik
  • XXI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski UFM w Warszawie – III nagroda dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Agnieszka Werschner
  • XVI Ogólnopolski Festiwal „Zakręcone Fleciki” w Rybniku – III miejsce dla Mai Jendrysik, nauczyciel: Andrzej Staciwa
  • XV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku – wyróżnienie dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Joanna Wójcik
  • Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy Cellolove w Krakowie- wyróżnienie dla Martyny Dzwonowskiej, nauczyciel: Bogna Szwajger
  • XIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku – wyróżnienie dla Alicji Wojnowskiej, nauczyciel: Magdalena Spytek-Stankiewicz, wyróżnienie dla Wiktorii Giemzy, nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec
  • I Ogólnopolski Konkurs „Co Młodym w Duszy Gra?” w Rudzie Śląskiej- wyróżnienie dla Martyny Dzwonowskiej, nauczyciel: Bogna Szwajger
  • VII Ogólnopolski Konkurs Harmoniczny im. Franciszka Wesołowskiego w Łodzi – wyróżnienie dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Agnieszka Werschner
  • Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA w Radomiu – wyróżnienie za akompaniament dla Pawła Staszczyszyna
  • IV Ogólnopolski Konkurs Altówkowy i Kontrabasowy w Gdańsku – wyróżnienie dla Mikołaja Augustyna, nauczyciel: Dawid Lewandowski
  • XII Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości kompozytorów Fryderyk Chopin” w Gliwicach – II miejsce dla Jacka Adameckiego, nauczyciel: Aleksandra Dudek, III miejsce dla Renaty Sarre, nauczyciel: Aleksandra Dudek, III miejsce dla Amelii Wyrobek, nauczyciel: Dorota Zawada
  • Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Melodia Online” w Gliwicach- II miejsce dla Wiktorii Giemzy, nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec,  III miejsce dla Aleksandry Golombek, nauczyciel: Sabina Olbrich-Szafraniec
  • X Chopinowski Turniej Pianistyczny im. Haliny i Ludwika Stefańskich online w Krakowie – wyróżnienie dla Jakuba Gorki, nauczyciel: Joanna Wójcik
  • VII Konkurs Młodych Talentów w Czerwionce-Leszczynach – III miejsce dla Marty Rogali-Rojek oraz Mariii Myroslavy Sukhotskiej, nauczyciel: Dariusz Jakubczyk, wyróżnienie dla Agaty Ziółkowskiej, nauczyciel: Katarzyna Kowalczyk