15.05.2022r.

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie

Magdalena Hudzikowska uczennica p. Grzegorza Machury zajęła II miejsce.

11.05.2022r.

Daniel Piotrowski

uczeń Pani Grażyny Bollin otrzymał stypendium

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2021/2022

Serdecznie gratulujemy

 

07.05.2022r.

W Międzynarodowym Konkursie Muzycznym King’s Peak – online

Zofia Kawalec uczennica p. Aliny Brodki uzyskała II nagrodę.

26-28.04.2022r.

W XXVIII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte „Blacha dla najmłodszych”

w Dąbrowie Górniczej

Tomasz Knebel uczeń p. Artura Kulki otrzymał dyplom za zajęcie III miejsca.

23-24.04.2022r.

W XV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Jupiter 2022 w Krakowie

Agata Folwaczny uczennica p. Estery Seweryn została wyróżniona.

7-8.04.2022r.

Na  X Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli

duet w składzie Tobiasz Zalewski i Radosław Garbiec przygotowany przez p. Konrada Mertę zajął I miejsce.

7-10.04.2022r.

W 20 edycji Międzynarodowego Konkursu Pro Bohemia w Ostrawie

Aleksandra Golombek uczennica p. Sabiny Olbrich-Szafraniec otrzymała II nagrodę oraz uznanie jury- wyróżnienie za interpretację utworu Witolda Lutosławskiego.

Wiktoria Bańczyk uczennica p. Jana Ballarina otrzymała III nagrodę.

Wyróżnieni zostali:

Alicja Rokita uczennica p. Joanny Wojnowskiej,

Klara Baron uczennica p. Magdaleny Spytek-Stankiewicz

oraz Seweryn Górecki uczeń p. Grażyny Bollin.

 Marta Staszczyszyn-Żak otrzymała dyplom za doskonały akompaniament.

6-9.04.2022r.

W XVI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku

Maciej Panasiewicz uczeń p. Joanny Wójcik zajął II miejsce,

Antoni Dzwonowski uczeń p. Joanny Łagodzic również zajął II miejsce.

P. Joanna Wójcik i p. Joanna Łagodzic zostały wyróżnione za przygotowanie uczniów.

31.03-02.04.2022r.

W XVII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu

Jan Baranowski uczeń p. Magdaleny Spytek-Stankiewicz otrzymał tytuł laureata Grand Prix.

Daniel Piotrowski uczeń p. Grażyny Bollin zajął I miejsce oraz otrzymał wyróżnienie za najlepsze wykonanie arii barokowej.

P. Magdalena Spytek-Stankiewicz i p. Grażyna Bollin zostały wyróżnione za przygotowanie uczniów. Dyplom za wyróżniający akompaniament otrzymała p. Marta Staszczyszyn-Żak.

Pani Magdalena Spytek Stankiewicz otrzymała dyplom za przygotowanie ucznia do konkursu.

31.03.2022r.

W I Zabrzańskim Konkursie Miniatur Fortepianowych w Zabrzu

uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy za zajęcie poniższych miejsc:

I miejsceAleksandra Rachwalska uczennica p. Zofii Marczyk,

I miejsce – Magdalena Sienkiel uczennica p. Katarzyny Kowalczyk,

III miejsceAgnieszka Lewandowska uczennica p. Anny Spałek,

wyróżnienie – Agata Ziółkowska uczennica p. Katarzyny Kowalczyk,

wyróżnienie – Helena Małka uczennica p. Joanny Łagodzic,

wyróżnienie – Piotr Ziewiec uczeń p. Iwony Blachy-Durczok,

wyróżnienie – Julia Farouni uczennica p. Iwony Blachy-Durczok.

 

29.03.2022r.

W Konkursie z Kształcenia Słuchu „Co słychać?” w Sosnowcu

Krystyna Socha zajęła III miejsce.

Pani Magdalena Ziółkowska otrzymała dyplom za przygotowanie ucznia do konkursu.

21.03.2022r.

W Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości Kazimierza Serockiego w Koninie

Michał Zaręba zajął III miejsce,

Seweryn Górecki otrzymał wyróżnienie.

Pani Joanna Mitas otrzymała dyplom podziękowania za przygotowanie laureatów.

Marzec 2022r.

W V Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach

Festiwalu w Barokowym Stylu

Marta Rogala-Rojek uczennica p. Dariusza Jakubczyka

została wyróżniona.

16.03.2022r.

W I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Srebrna Szybka per canto” w Krakowie

Alicja Rokita uczennica p. Joanny Wojnowskiej zajęła III miejsce.

Pani Joanna Wojnowska otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia.

Pani Marta Staszczyszyn-Żak otrzymała wyróżnienie za akompaniament.

Luty 2022r.

W II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Gloria Artis w Wiedniu 2022

Agata Folwaczny uczennica p. Estery Seweryn zajęła I miejsce w sekcji instrumentów dętych oraz otrzymała zaproszenie na występ podczas Międzynarodowego Festiwalu Talentów Gloria Artis

natomiast Radosław Garbiec uczeń p. Marcina Kusza zajął I miejsce w sekcji instrumentów smyczkowych.

07.02.2022r.

W Konkursie Wiolonczelowym Gustav Mahler 2022 w Pradze

Radosław Garbiec uczeń p. Marcina Kusza zajął III miejsce.

01.02.2022r.

W V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Nouvelles Étoiles” w Paryżu

Jan Baranowski uczeń p. Magdaleny Spytek-Stankiewicz zajął I miejsce.

Pani Magdalena Spytek-Stankiewicz otrzymała list gratulacyjny za wyróżniające przygotowanie ucznia. Pani Marta Staszczyszyn-Żak otrzymała wyróżnienie za akompaniament.

15-16.01.2022r.

W III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu

Maja Mrozowska uczennica p. Joanny Łagodzic zajęła III miejsce.

09.01.2022r.

W III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Fletowym „Śpiewające Fleciki” we Wrocławiu

Agata Folwaczny uczennica p. Estery Seweryn otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca

natomiast Maja Jendrysik i Lidia Wiora uczennice p. Andrzeja Staciwy zostały wyróżnione.

28-31.12.2021r.

W I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Małopolska 2021”

Agata Folwaczny uczennica p. Estery Seweryn została laureatem II miejsca.

14.12.2021r. Gliwicki Laur Nauki

Podczas gali Gliwicki Laur Nauki, która miała miejsce 14 grudnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach, 68 uczniów z 15 gliwickich szkół zostało wyróżnionych przez Prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Gliwicki Laur Nauki został przyznany również uczniom naszej szkoły za liczne sukcesy w konkursach na najwyższych szczeblach, czyli wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Stypendia w tym roku otrzymali:

Augustyn Mikołaj,

Baranowski Jan,

Garbiec Radosław,

Gorka Jakub,

Liber Justyna,

Panasiewicz Maciej,

Rogala-Rojek Marta,

Sienkiel Magdalena,

Ziółkowska Agata.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

26-28.11.2021r.

W XV Konkursie Interpretacji Stonavská Barborka w Stonavie

uczniowie przygotowani przez p. Sabinę Olbrich-Szafraniec, p. Larisę Czaban oraz p. Andrzeja Staciwę otrzymali poniższe nagrody:

  • duet w składzie Aleksandra Golombek i Szczepan Szostok zajął I miejsce oraz otrzymał nagrody specjalne za styl i kulturę śpiewu oraz nagrodę Głubczycki anioł,
  • tercet w składzie Aleksandra Golombek, Zofia Staroń i Adam Motyczyński zajął II miejsce.

Pani Kamila Wojtala otrzymała dyplom za inspirujący akompaniament.

25.11.2021r.

W VI Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków , altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów organizowanym w ramach Festiwalu FORTE

Marta Rogala-Rojek uczennica p. Dariusza Jakubczyka otrzymała dyplom wyróżnienia.

24-26.11.2021r.

W XIX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie

Tomasz Knebel uczeń p. Artura Kulki został wyróżniony.

11-14.11.2021r.

W III Konkursie Skrzypcowym Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie

Justyna Liber  uczennica p. Adama Zająca zajęła III miejsce.

05-06.11.2021r.

W VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie

Daniel Oktawian Piotrowski uczeń p. Grażyny Bollin zajął I miejsce,

natomiast Jan Baranowski uczeń p. Magdaleny Spytek-Stankiewicz zajął III miejsce.

Pani Marta Staszczyszyn-Żak otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.

23-24.10.2021r.

W I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Krakowie

Daniel Oktawian Piotrowski

uczeń p. Grażyny Bollin otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca.

Pani Grażyna Bollin otrzymała wyróżnienie za przygotowanie ucznia

natomiast Pani Marta Staszczyszyn-Żak wyróżnienie za akompaniament.

23-24.10.2021r.

W Konkursie „Bach Solo Competition 2021” w Poznaniu

Radosław Garbiec uczeń Marcina Kusza

zajął II miejsce.

18-19.10.2021r.

W IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie

Radosław Garbiec uczeń Marcina Kusza

został laureatem III nagrody.

29.09-2.10.2021r.

Na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Józefa Świdra

 który odbywał się w dniach 29.09-2.10.2021 w Czechowicach-Dziedzicach

 

w grupie dla uczniów klas 3-4:

Daniel Oktawian Piotrowski otrzymał I nagrodę

uczeń mgr Grażyny Bollin

 

Jan Baranowski otrzymał II nagrodę oraz nagrodę specjalną

ufundowaną przez Halinę i Aleksandra Teligów – udział w koncercie

na XVI Europejskim Festiwalu Muzycznym „Gloria” w Białymstoku

uczeń mgr Magdaleny Spytek-Stankiewicz

 

w grupie dla uczniów klas 1-2:

Mikołaj Berestecki otrzymał wyróżnienie

uczeń mgr Magdaleny Spytek-Stankiewicz

 

mgr Marta Staszczyszyn-Żak otrzymała dyplom

za wyróżniający się akompaniament

 

Panie Grażyna Bollin i Magdalena Spytek-Stankiewicz otrzymały dyplomy

za wyróżniające się przygotowanie uczniów.

 

Serdecznie gratulujemy!