• Angelica Michniewicz zdobyła wyróżnienie na ponad regionalnym Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie, który odbył się w dniu 8 czerwca 2010r. w Wieliczce. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Aleksandra Dudek.
 • Joanna Krawczyk z klasy p. Lesi Łeśko zdobyła wyróżnienie (w kategorii klas IV) na XX Kłodzkim Konkursie Pianistycznym, który odbył się w dniach 14- 15 maja 2010r. w Kłodzku.
 • Marta Skutek z klasy śpiewu solowego p. Joanny Wojnowskiej zdobyła wyróżnienie (w kategorii od 21 lat) na XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny, który odbył się w dniach 8, 9 maja 2010 we Wrocławiu.
 • Na V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów, który odbył się w dniach 22 – 24 kwietnia 2010r, w Jaśle, Alicja Miruk – Mirska z klasy p. Ewy Staniendy zdobyła wyróżnienie, Sonia Rzepka z klasy p. Adama Zająca również zdobyła wyróżnienie.
 • Na V Ogólnopolskim Konkursie – Fryderyka Chopina, który odbył się w dniu 10 kwietnia 2010r. w Lubartowie, Magdalena Oziębłowska zajęła III miejsce w grupie uczniów szkół muzycznych I st., Sonia Rzepka zajęła VI miejsce w grupie uczniów szkół muzycznych II st. Uczennicę M. Oziębłowską przygotowała p. Aleksandra Dudek, a S. Rzepkę p. Joanna Mitas.
 • Maria Legaszewska z klasy p. Zofii Marczyk zdobyła III miejsce na Konkursie „Wiosna z fortepianem”, który odbył się w dniu 22 marca 2010r. w Sosnowcu.
 • Na III Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza, który odbył się w dniu 16 marca 2010r. w Katowicach, uczennice z klasy p. Sabiny Olbrich – Szafraniec: Aleksandra Kryszan – zdobyła wyróżnienie, Estera Raudzis uzyskała „wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni Mieczysława Karłowicza”.
 • Na Makroregionalnym Konkursie Czytania Nut Głosem dla uczniów wydziału wokalnego szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w dniu 11 marca 2010r. w Chorzowie, Magdalena Polok, z klasy p. Joanny Pudlik otrzymała „DYPLOM za najlepsze wykonanie utworu przygotowanego”.
 • Magdalena Oziębłowska zajęła II miejsce na II Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o życiu i twórczości kompozytorów FRYDERYK CHOPIN, który odbył się w dniu 10 marca 2010r. w Jastrzębiu Zdroju. Uczennicę przygotowała p. Aleksandra Dudek.
 • Na Makroregionalnych Przesłuchaniach Klas Instrumentów Dętych Blaszanych, które odbyły się w dniu 8 marca 2010r. w Katowicach Aleksandra Czepczor z klasy p. Kornela Wieczorka zakwalifikowała się do Przesłuchań Ogólnopolskich.
 • Na Makroregionalnych Przesłuchaniach Klas Śpiewu Solowego, które odbyły się w dniu 4 marca 2010r. w Gliwicach, uczennice Anna Dziedzic z klasy p. Danuty Wiater, Aleksandra Kryszan z klasy p. Sabiny Olbrich – Szafraniec i Marta Skutek z klasy p. Joanny Wojnowskiej, zakwalifikowały się do Przesłuchań Ogólnopolskich. Na tych samych przesłuchaniach Michał Goławski otrzymał „Dyplom za wyróżniający akompaniament”
 • Na Makroregionalnych Przesłuchaniach Klas Gitary, które odbyły się w dniu 2 marca 2010r. w Głogowie, uczeń Paweł Jureczko z klasy p. Tomasza Bojczuka zakwalifikował się do Przesłuchań Ogólnopolskich..
 • Na Makroregionalnych Przesłuchaniach Klas Śpiewu Solowego, które odbyły się w dniu 22 lutego 2010r. w Krakowie Patryk Gruszka z klasy prof. Jana Ballarina zakwalifikował się do Przesłuchań Ogólnopolskich.
 • Filip Koszałka uczeń p. Zofii Marczyk zdobył III nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „SREBRNA SZYBKA”, który odbył się w dniach 14 – 17 stycznia 2010r. w Krakowie
 • Beniamin Klop z klasy puzonu p. Mateusza Konopki zdobył II nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych (edycja dla instrumentów dętych blaszanych), który odbył się w dniach 27 – 28 listopada 2009r. we Wrocławiu.
 • Piotr Dogoński z klasy fortepianu p. Joanny Wójcik zdobył wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego, który odbył się w dniach 25 – 28 listopada 2009r. w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Na III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WOKALNYM im. Barbary Kostrzewskiej, który odbył się w dniach 19 – 21 listopada 2009r. w Rzeszowie Patryk Gruszka uczeń prof. Jana Ballarina zdobył wyróżnienie, Aleksandra Kryszan uczennica dr Sabiny Olbrich – Szafraniec dostała się do finału konkursu.
  Pani mgr Anna Sułkowska uzyskała dyplom za artystyczne walory akompaniamentu.
 • Beniamin Klop z klasy puzonu p. Mateusza Konopki zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie uczniów klas instrumentów dętych blaszanych szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w dniach 05 – 07 listopada 2009r. w Krakowie.
  Aleksandra Czepczor, uczennica z klasy trąbki p. Kornela Wieczorka dostała się do finału konkursu.
 • Na wniosek poprzedniego dyrektora szkoły – profesora Jana Ballarina, zostały uhonorowane tym odznaczeniem 2 nauczycielki naszej szkoły:
  wicedyrektor szkoły mgr Urszula Kusz i mgr Aleksandra Dudek.
  Uroczystość wręczenia nagród nauczycielom szkół artystycznych miała miejsce 26 października 2009 o godzinie 12-tej. Po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie, by – jak powiedział wiceminister Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sekretarz Stanu Piotr Żuchowski – w szczególny sposób zaznaczyć tym miejscem, że to właśnie ci ludzie tworzą kulturą narodową.
  Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
 • Na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. M. Karłowicza, który odbył się w dniach 26 – 28 października 2009r. w Krakowie, nasza absolwentka Sonia Presz (regulamin konkursu dopuszczał udział tegorocznych dyplomantów) zdobyła I wyróżnienie, Maciej Lisowski, uczeń prof. Jana Ballarina dostał się do finału konkursu.
 • W finale Festiwalu Pieśni Maryjnej „MAGNIFICAT 2009”, który odbył się w dniu 10 października 2009r. w Piekarach Śląskich chór PSM II st. pod dyrekcją p. Joanny Pudlik zdobył I miejsce w kategorii Chórów Szkół Muzycznych.
 • Przemysław Scheller zdobył III nagrodę (w ramach III Kategorii) na I Konkursie Młodych Kompozytorów im. Janiny Garści, który odbył się w październiku 2009r. w Krakowie