GLIWICKA „MŁODA WOKALISTYKA” NAJLEPSZA W POLSCE!

 

GLIWICKA „MŁODA WOKALISTYKA” NAJLEPSZA W POLSCE!

       W dniach 16, 17 stycznia 2014r. młodzi śpiewacy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach wzięli udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Śpiewu Solowego w Olsztynie.

Był to ostatni etap Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej, do którego najlepsi uczniowie klas II i III wydziału wokalnego zakwalifikowali się poprzez przesłuchania makroregionalne.

Trójka uczniów reprezentujących Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Gliwicach odniosła największy z dotychczasowych sukcesów! Wszyscy zostali laureatami przesłuchań:

Katarzyna Poździał, uczennica mgr Joanny Wojnowskiej – I miejsce

Szymon Szymik, uczeń mgr Joanny Wojnowskiej – III miejsce

Artur Garbas, uczeń mgr Marka Ziemniewicza – wyróżnienie

Ponadto wyróżnieni zostali nauczyciele:

mgr Joanna Wojnowska – nauczyciel śpiewu

mgr Michał Goławski – akompaniator

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej jako najważniejszy sprawdzian poziomu pracy szkoły, są równoznaczne z olimpiadami przedmiotowymi. Zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego, a tym bardziej uzyskanie statusu laureata przesłuchań ogólnopolskich jest największym sukcesem ucznia i Jego nauczyciela.

To spektakularne osiągnięcie ustawiło gliwicką szkołę muzyczną na bardzo wysokiej pozycji, biorąc pod uwagę liczbę laureatów najważniejszego sprawdzianu dla szkolnictwa muzycznego w Polsce.

Wyniki przesłuchań wykazały, że w Gliwicach posiadamy najlepszy wydział wokalny na poziomie szkół muzycznych II st.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli !

Copyright © 2020 PSM Gliwice. Wykonanie LINX

Skip to content