Dla uczniów P. Aleksandry Dudek

Komunikaty i informacje dla uczniów Aleksandry Dudek
 
Uwaga: podręczniki następujących uczniów znajdują się na portierni:
Marii Kloc, Mateusza Wójcika, Zuzanny Wiśniewskiej, Rafała Machury. Proszę rodziców o ich odebranie, gdyż będą dzieciom potrzebne podczas zdalnego nauczania.
 
W konkursie Mity w muzyce  nagrodę wylosowała Marta Rogala-Rojek. Prawidłowa odpowiedź to:
Bohaterem mitu był Hercules (Herakles). Na podstawie mitu o tym herosie powstały m. in. dzieła: Herkules nad Termodontem – opera A. Vivaldiego, Herkules – oratorium J.F. Haendla i tegoż kompozytora Wybór Herkulesa, Herkules na rozdrożu – kantata J.S. Bacha, Herkules zakochany – opera F. Cavalli.
A oto kolejna zagadka:
Lemminkäinen, Väinämöinen, Louhi to postaci z mitów. Pytanie brzmi: z jakich mitów i który kompozytor je wykorzystał w swoich utworach – proszę podać tytuły.
 
Wszystkich chętnych zapraszam do tworzenia naszego pisemka „My o Muzyce”. Za artykuł będzie ocena bdb lub tylko + w zależności od stopnia samodzielności i walorów poznawczo-estetycznych. Tematy mogą być następujące: Muzycy w mojej rodzinie (wywiad, opowiadanie itp.), opis muzycznej wycieczki (może być naszej ostatniej lub prywatnej, rodzinnej, klasowej z innej szkoły), recenzja z koncertu ale też płyty, muzycznego filmu, O utworach które gramy – zachęcamy odradzamy i inne dowolne muzyczne. Artykuły proszę przesyłać na adres aleksandra.dudek@op.pl
 
Kształcenie słuchu. Pozostajemy chwilowo przy ćwiczeniach zadanych, gdyż większość uczniów ich jeszcze nie zrealizowała. Proszę sobie wzajemnie przekazywać informacje, jest to bardzo ważne ze względu na zaliczenie roku.
Kl. IV i VI jeśli komuś wygodniej proszę te zadania podzielić sobie na 2 części. I – zapisać i zaśpiewać i przesłać mi wyniki pracy, II – wariacje na temat i po raz drugi się ze mną skontaktować. Adres jak wyżej.
 
Audycje muzyczne kl. IV/4 i osoby, które chodzą z tą grupą.
TVP Kultura pokazuje świetne filmy dokumentalne o kompozytorach zwykle o godzinie 14.25. Jeśli ktoś zapomni można je sobie obejrzeć w innym medium na kanale Vod. Tvp.pl
Zachęcam oczywiście do obejrzenia wszystkich, ale w ramach realizacji podstawy programowej proszę w tym tygodniu o obejrzenie filmu Śladami Piotra Czajkowskiego.
Proszę odnotować to w zeszycie, zrobić notatkę:

  • najważniejsze fakty z życia
  • utwory usłyszane w filmie
  • kilka uwag własnych dotyczących filmu, czy się podobał, czego było za dużo, czego za mało itp.

Copyright © 2020 PSM Gliwice. Wykonanie LINX

Skip to content