Estrada Młodych 23 czerwca 2019 roku o godz. 18.00

Gliwicka Orkiestra Kameralna, kontynuując cykl koncertów Estrada Młodych, w 2019 roku zaprasza swoich odbiorców do auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Kozielskiej 1 w Gliwicach tradycyjnie zaraz po zakończeniu roku szkolnego – 23 czerwca 2019 roku o godz. 18.00.
Dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach koncert odbędzie się jak zawsze, w wyjątkowej akustyce auli szkoły, która wraz z początkiem wakacji zamieni się w prawdziwą kameralną salę koncertową, prezentując swoje wyjątkowe walory estetyczne i akustyczne.
Estrada Młodych to cykl koncertów Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, w którym solistami są młodzi artyści, laureaci wielu konkursów muzycznych – uczniowie, dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach. Jest to okazja i szansa dla wybitnie uzdolnionej młodzieży, uczącej się w gliwickiej szkole muzycznej, na pierwsze doświadczenia artystyczne u boku profesjonalnej orkiestry. Doświadczenia takie są bardzo ważne dla młodych adeptów zawodu muzyka i pozwalają na zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń, które zawsze na trwałe zapisują się w ich dalszej karierze.
Gliwicka Orkiestra Kameralna wystąpi tym razem pod batutą Leszka Sojki, absolwenta PSM w Gliwicach, który również jest muzykiem – skrzypkiem współpracującym z GOK. Cykl koncertowy Estrada Młodych, nawiązuje do idei powstania Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, która 27.05.2000 roku rozpoczęła swoją działalność koncertując właśnie z uczniami i absolwentami gliwickiej PSM I i II st. W ten sposób utrwala się ścisły związek orkiestry ze środowiskiem gliwickiej szkoły muzycznej, z którego się wywodzi.
Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice, a partnerami w jego realizacji są: PSM I i II st. w Gliwicach, CKZiU nr 1 w Gliwicach, TK FUGA i Agencja Artystyczna WENA.
 

Copyright © 2020 PSM Gliwice. Wykonanie LINX

Skip to content